TNPW060311R8DHTA
Mfr.Part #
TNPW060311R8DHTA
Description
RES 11.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
11.8Ohms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060311R8DHTA
Vishay / Dale TNPW060311R8DHTA
TNPW Series, Thin Film, 11.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C