TNPW060311R8BETA
Mfr.Part #
TNPW060311R8BETA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 11.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
49 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.8Ohms
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060311R8BETA
Vishay / Dale TNPW060311R8BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C