TNPW060311R5DETA
Mfr.Part #
TNPW060311R5DETA
Description
RES 11.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11.5Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060311R5DETA
Vishay / Dale TNPW060311R5DETA
TNPW Series, Thin Film, 11.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C