TNPW060311R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060311R5BEEA
Description
RES 11.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11.5Ohms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060311R5BEEA
Vishay / Dale TNPW060311R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C