TNPW060311R3BETA
Mfr.Part #
TNPW060311R3BETA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 11.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
11.3Ohms
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060311R3BETA
Vishay / Dale TNPW060311R3BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C