TNPW060311K8FETA
Mfr.Part #
TNPW060311K8FETA
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
11.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060311K8FETA
Vishay / Dale TNPW060311K8FETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C