TNPW060311K8FEEA
Mfr.Part #
TNPW060311K8FEEA
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
11.8kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060311K8FEEA
Vishay / Dale TNPW060311K8FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C