TNPW060311K8DETA
Mfr.Part #
TNPW060311K8DETA
Description
RES 11.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
11.8kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060311K8DETA
Vishay / Dale TNPW060311K8DETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C