TNPW060311K8BETA
Mfr.Part #
TNPW060311K8BETA
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
TNPW
Case Code (Metric) :
Feature :
Military
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
No
Width :
838.2μm
Resistance :
11.8kOhms
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060311K8BETA
Vishay / Dale TNPW060311K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C