TNPW060311K8BECN
Mfr.Part #
TNPW060311K8BECN
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
No
Published :
Series :
TNPW
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Resistance :
11.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060311K8BECN
Vishay / Dale TNPW060311K8BECN
TNPW Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C