TNPW060311K7BECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060311K7BECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
11.7kOhms
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW060311K7BECN
Vishay / Dale TNPW060311K7BECN
TNPW Series, Thin Film, 11.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C