TNPW060311K5BETA
Mfr.Part #
TNPW060311K5BETA
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
11.5kOhms
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Feature :
Military
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060311K5BETA
Vishay / Dale TNPW060311K5BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C