TNPW060311K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060311K4BETA
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Resistance :
11.4kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
450μm
Datasheets
TNPW060311K4BETA
Vishay / Dale TNPW060311K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C