TNPW060311K3DETA
Mfr.Part #
TNPW060311K3DETA
Description
RES 11.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
850μm
Supplier Device Package :
Height :
450μm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
11.3kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060311K3DETA
Vishay / Dale TNPW060311K3DETA
TNPW Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C