TNPW060311K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060311K3BETA
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
11.3kOhms
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060311K3BETA
Vishay / Dale TNPW060311K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C