TNPW060311K3BEEN
Mfr.Part #
TNPW060311K3BEEN
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6002mm
No
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
800μm
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
TNPW e3
Resistance :
11.3kOhms
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060311K3BEEN
Vishay / Dale TNPW060311K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C