TNPW060311K3BECN
Mfr.Part #
TNPW060311K3BECN
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
11.3kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060311K3BECN
Vishay / Dale TNPW060311K3BECN
TNPW Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C