TNPW060311K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060311K1BETA
Description
RES 11.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TNPW
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
11.1kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060311K1BETA
Vishay / Dale TNPW060311K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 11.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C