TNPW060311K0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060311K0FHTA
Description
RES 11K OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
11kOhms
Datasheets
TNPW060311K0FHTA
Vishay / Dale TNPW060311K0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 11kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C