TNPW060311K0BHTA
Mfr.Part #
TNPW060311K0BHTA
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Resistance :
11kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060311K0BHTA
Vishay / Dale TNPW060311K0BHTA
TNPW Series, Thin Film, 11kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C