TNPW060311K0BHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060311K0BHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Resistance :
11kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060311K0BHEA
Vishay / Dale TNPW060311K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C