TNPW060311K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060311K0BEEA
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
13 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
11kOhms
2
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060311K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060311K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C