TNPW0603118KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603118KBECN
Description
RES 118K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
118kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603118KBECN
Vishay / Dale TNPW0603118KBECN
TNPW Series, Thin Film, 118kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C