TNPW0603117KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603117KBETA
Description
RES 117K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
117kOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603117KBETA
Vishay / Dale TNPW0603117KBETA
TNPW Series, Thin Film, 117kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C