TNPW0603115RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603115RFHEA
Description
RES 115 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
115Ohms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603115RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603115RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 115Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C