TNPW0603115RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603115RBETA
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
115Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603115RBETA
Vishay / Dale TNPW0603115RBETA
TNPW Series, Thin Film, 115Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C