TNPW0603115RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603115RBEEN
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
115Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603115RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603115RBEEN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 115Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C