TNPW0603115RBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603115RBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
63mW
Resistance :
115Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Weight :
2.012816mg
Width :
800μm
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603115RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603115RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 115Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C