TNPW0603115KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603115KFHTA
Description
RES 115K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
115kOhms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603115KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603115KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 115kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C