TNPW0603115KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603115KFHEA
Description
RES 115K OHM 1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Depth :
850μm
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
115kOhms
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603115KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603115KFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 115kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C