TNPW0603115KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603115KBEEA
Description
RES 115K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Other Names :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Original-Reel®
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Positronic
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Series :
TNPW e3
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Supplier Device Package :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Resistance :
115 kOhms
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Failure Rate :
2
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
TNPW0603115KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603115KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 115 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C