TNPW0603114KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603114KDETA
Description
RES 114K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
850μm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
114kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603114KDETA
Vishay / Dale TNPW0603114KDETA
TNPW Series, Thin Film, 114kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C