TNPW0603113KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603113KBYEA
Description
RES 113K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
113kOhms
Datasheets
TNPW0603113KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603113KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 113kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C