TNPW0603110RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603110RBYEA
Description
RES 110 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
110Ohms
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW0603110RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603110RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 110Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C