TNPW0603110RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603110RBECN
Description
RES 110 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
110Ohms
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603110RBECN
Vishay / Dale TNPW0603110RBECN
TNPW Series, Thin Film, 110Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C