TNPW0603110KBETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603110KBETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
110kOhms
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Length :
1.6002mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW0603110KBETA
Vishay / Dale TNPW0603110KBETA
TNPW Series, Thin Film, 110kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C