TNPW0603110KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603110KBEEN
Description
RES 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
558.8μm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
110kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C