TNPW0603110KBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603110KBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Other Names :
Mounting Style :
PCB Mount
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
Switches
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
219
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±0.1%
Product Category :
DIP Switches / SIP Switches
Product Type :
DIP Switches
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
RoHS :
Details
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 85 C
Contact Plating :
Gold
Contact Form :
SPST
Current Rating :
100 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Switch Type :
DIP
CTS
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Brand :
CTS Electronic Components
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
110 kOhms
Termination Style :
J Form Lead
Packaging :
Tube
Datasheets
TNPW0603110KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603110KBEEA
219 Series, Thin Film, 110 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C