TNPW0603110KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603110KBECN
Description
RES 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
450μm
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Width :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
110kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603110KBECN
Vishay / Dale TNPW0603110KBECN
TNPW Series, Thin Film, 110kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C