TNPW060310R7BETA
Mfr.Part #
TNPW060310R7BETA
Description
RES 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.7Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060310R7BETA
Vishay / Dale TNPW060310R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 10.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C