TNPW060310R7BECN
Mfr.Part #
TNPW060310R7BECN
Description
RES 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Military
Radiation Hardening :
No
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10.7Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060310R7BECN
Vishay / Dale TNPW060310R7BECN
TNPW Series, Thin Film, 10.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C