TNPW060310R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310R5BEEA
Description
RES 10.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
10.5Ohms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060310R5BEEA
Vishay / Dale TNPW060310R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C