TNPW060310R2BETA
Mfr.Part #
TNPW060310R2BETA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 10.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Resistance :
10.2Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060310R2BETA
Vishay / Dale TNPW060310R2BETA
TNPW Series, Thin Film, 10.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C