TNPW060310R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310R0BEEA
Description
RES 10 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Height :
450μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
0603 (1608 Metric)
Width :
800μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Published :
Resistance :
10Ohms
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
TNPW060310R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060310R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C