TNPW060310K7FETA
Mfr.Part #
TNPW060310K7FETA
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.7kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060310K7FETA
Vishay / Dale TNPW060310K7FETA
TNPW Series, Thin Film, 10.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C