TNPW060310K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060310K7BETA
Description
RES 10.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Width :
838.2μm
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
850μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
10.7kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Published :
2
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060310K7BETA
Vishay / Dale TNPW060310K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 10.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C