TNPW060310K7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060310K7BEEN
Description
RES 10.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Resistance :
10.7kOhms
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060310K7BEEN
Vishay / Dale TNPW060310K7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C