TNPW060310K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310K7BEEA
Description
RES 10.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
10.7kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
2
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW060310K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060310K7BEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C