TNPW060310K7BECN
Mfr.Part #
TNPW060310K7BECN
Description
RES 10.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
10.7kOhms
1 (Unlimited)
Published :
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060310K7BECN
Vishay / Dale TNPW060310K7BECN
TNPW Series, Thin Film, 10.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C