TNPW060310K6BETA
Mfr.Part #
TNPW060310K6BETA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 10.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
10.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060310K6BETA
Vishay / Dale TNPW060310K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 10.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C